Program Forum Młodych
Prezentacje zgłoszone w ramach Forum Młodych zostały włączone do programu poszczególnych sekcji naukowych (oznaczone w programie jako FM)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
PANEL DYSKUSYJNY Z PISARZAMI "W POSZUKIWANIU INSPIRACJI"
Przewodniczącym Panelu Dyskusyjnego będą
Pani Kustosz Aleksandra Kruszyńska i Prodziekan ds. studenckich WCh dr Andrzej Wolan
Data: 19.09.2023
Start: godzina 18:00
Miejsce: Aula UMK
Na wspólne spotkanie i rozmowę zaprosiliśmy trzech pisarzy związanych z różnymi kierunkami twórczości literackiej. Chcielibyśmy Państwa zaprosić i zachęcić do pochylenia się nad tematem poszukiwania pomysłów i inspiracji do twórczości. Pomysłowość i kreatywność jest bardzo ważna w życiu naukowca. Nasi Goście chcą się podzielić swoimi sposobami na znalezienie „weny”. Do rozmowy zaprosiliśmy Pana Michała Gołkowskiego oraz Pana Roberta Małeckiego
|
|
|
Michał Gołkowski | Robert Małecki |
SPOTKANIE INTEGRACYJNE
Data: 19.09.2023
Start: godzina 20:00
Miejsce: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” ul. Gagarina 37a
Zapraszamy na spotkanie integracyjne w najważniejszym klubie studenckim w Toruniu. Będzie czas na poznanie się, rozmowę, wymianę pomysłów oraz świetną zabawę.
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” to miejsce, które promuje muzykę: jazz, blues, rock, kina, klasyczną, a także sztukę współczesną. „Od Nowa” należy do najprężniej działających klubów studenckich w kraju, rocznie odbywa się tu ponad 200 imprez. Klub jest organizatorem takich wydarzeń jak: Toruń Blues Meeting, Afryka Reggae Festival, Jazz „Od Nowa” i Alternatywnych Spotkań Klamra, a także koncertów upamiętniających Grzegorza Ciechowskiego. Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” zapewnia niezapomniane wrażenia!
Z LABORATORIUM NA PARKIET - JAK PRZEKUĆ WYNIKI BADAŃ NAUKOWYCH W KOMERCYJNY SUKCES
Przewodniczącym Panelu Dyskusyjnego
z przedstawicielami przemysłu będzie dr Andrzej Wolan
Data: 20.09.2023
Czas: 16:30-18:00.
Miejsce: Biblioteka Wydziału Chemii
Na panel zaprosiliśmy gości, którzy pomogą odpowiedzieć na pytania dotyczące różnorodnych ścieżek rozwoju zawodowego absolwentów studiów chemicznych i pokrewnych. Podczas spotkania wysłuchamy krótkich wystąpień dotyczących możliwości rozwoju kariery zawodowej zarówno powiązanej z nauka jaki i przemysłem.
Do wspólnej dyskusji zaprosiliśmy:
![]() Dariusz Markiewicz |
Menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym specjalizujący się w doradztwie strategicznym i biznesowym oraz w zarządzaniu projektami dla globalnych firm przy użyciu metod klasycznych/kaskadowych jak i zwinnych/iteracyjnych.
|
![]() Michał Chabowski |
Partner Zarządzający w Rubicon Partners (https://rubiconpartners.pl/en/), członek Zarządu i partner Rubicon Partners (fundusz VC typu Venture Builder oraz butik doradczy M&A). Od 2013 roku związany z Rubicon Partners gdzie zajmuje się realizacją inwestycji venture capital w modelu venture building („inwestuj i buduj”). Aktywnie zaangażowany w rozwój spółek portfelowych, w których odpowiada za weryfikację potencjału biznesowego i rynkowego, wsparcie rozwoju (doradztwo strategiczne i business development) oraz pozyskiwanie finansowania. Członek Rad Nadzorczych i dyrektor finansowy spółek portfelowych, uczestniczył w ponad 30 zrealizowanych projektach start-up’owych.
|
![]() Paweł Bochniarz |
Prezes Zarządu VALUETECH SEED (http://www.valuetech.pl). Doświadczony przedsiębiorca, doradca, mentor i ekspert w zakresie komercjalizacji nowych technologii. Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych – Advanced Management Programme w IESE Business School. Doradca w zakresie tworzenia i rozwijania startupów. Przewodniczący MIT Enterprise Forum Poland i koordynator programu akceleracyjnego dla projektów technologicznych realizowanych przez tę organizację. Współzałożyciel Koalicji na rzecz Polskich Innowacji, a w przeszłości Dyrektor Doradztwa Innowacji w PwC.
|
![]() Grzegorz Piechota |
Dr hab. Grzegorz Piechota ukończył studnia doktoranckie na Wydziale Chemii UMK w 2016 roku. W 2022 uzyskał habilitację w zakresie upgradingu biogazu do biomentanu na Politechnice Karkowskiej. Od 2014 roku jest właścicielem Przedsiębiorstwa GPCHEM Laboratorium Badania i Analizy Biogazu oraz Inkubatora Realizacji Technologicznego, które jest jednym z największych Serwisów Laboratoryjnych-Technicznych w Polsce oznaczających parametry technologiczno-analityczne biogazu na potrzeby pracy jednostek CHP, od 2021 roku jest Prezesem Spółki Technologicznej GPCHEM ECO-SUPPLIER Sp. z o.o. Ponadto pełni Funkcje Wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Green Gas for Climate. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach z listy filadelfijskiej. Aktywnie i praktycznie łączy naukę z biznesem.
|
![]() Szymon Poliński |
Prezes Zarządu Fabryki Cukierniczej Kopernik S.A. Od 13 lat w branży spożywczej.
|
ZAGRAJMY W TO! CZYLI SPOTKANIE PRZY PLANSZÓWKACH
Data: 21.09.2023
Czas: 12:00-20:00.
Miejsce: Ośrodek Aktywności Studenckiej Kotłownia, ul. Słowackiego 5/7
Zapraszamy go wspólnej gry w planszówki. Gier będzie do wyboru do koloru, a spotkanie poprowadzi dla nas Klub Fantastyki „Cerber” z Inowrocławia.
Cerber
Jesteśmy grupą miłośników fantastyki działającą we współpracy z Klubem 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. Organizujemy regularne sobotnie spotkania z zakresu fantastyki i szeroko rozumianej popkultury.
Masz ochotę spróbować zagrać w planszówkę? Żaden problem. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy też doświadczony, jako członkowie Klubu Fantastyki „Cerber” z Inowrocławia umilimy Ci spędzenie wolnego czasu. Posiadamy różnorodne pozycje wydawnicze w naszej planszowej bibliotece, dzięki czemu bez problemu znajdziesz coś dla siebie!
Kotłownia
Ośrodek Aktywności Studenckiej Kotłownia jest częścią Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”. To przede wszystkim przestrzeń integracyjna do wspólnego spędzania czasu dla studentek i studentów. Jest to miejsce, w którym można uczyć się, tworzyć projekty i relaksować się przy planszówkach czy piłkarzykach. Ośrodek służy aktywizacji studentów i całej społeczności akademickiej (fot. Andrzej Romański).