Program Forum Młodych

 

Prezentacje zgłoszone w ramach Forum Młodych zostały włączone do programu poszczególnych sekcji naukowych (oznaczone w programie jako FM)

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

 

PANEL DYSKUSYJNY Z PISARZAMI "W POSZUKIWANIU INSPIRACJI"
Przewodniczącym Panelu Dyskusyjnego będą
Pani Kustosz Aleksandra Kruszyńska i Prodziekan ds. studenckich WCh dr Andrzej Wolan
Data: 19.09.2023
Start: godzina 18:00
Miejsce: Aula UMK

Na wspólne spotkanie i rozmowę zaprosiliśmy trzech pisarzy związanych z różnymi kierunkami twórczości literackiej. Chcielibyśmy Państwa zaprosić i zachęcić do pochylenia się nad tematem poszukiwania pomysłów i inspiracji do twórczości. Pomysłowość i kreatywność jest bardzo ważna w życiu naukowca. Nasi Goście chcą się podzielić swoimi sposobami na znalezienie „weny”. Do rozmowy zaprosiliśmy Pana Michała Gołkowskiego oraz Pana Roberta Małeckiego

 

Michał Gołkowski   Robert Małecki

 

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE
Data: 19.09.2023
Start: godzina 20:00
Miejsce: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” ul. Gagarina 37a

Zapraszamy na spotkanie integracyjne w najważniejszym klubie studenckim w Toruniu. Będzie czas na poznanie się, rozmowę, wymianę pomysłów oraz świetną zabawę.

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” to miejsce, które promuje muzykę: jazz, blues, rock, kina, klasyczną, a także sztukę współczesną. „Od Nowa” należy do najprężniej działających klubów studenckich w kraju, rocznie odbywa się tu ponad 200 imprez. Klub jest organizatorem takich wydarzeń jak: Toruń Blues Meeting, Afryka Reggae Festival, Jazz „Od Nowa” i Alternatywnych Spotkań Klamra, a także koncertów upamiętniających Grzegorza Ciechowskiego. Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” zapewnia niezapomniane wrażenia!

 

 

 


Z LABORATORIUM NA PARKIET - JAK PRZEKUĆ WYNIKI BADAŃ NAUKOWYCH W KOMERCYJNY SUKCES
Przewodniczącym Panelu Dyskusyjnego 
z przedstawicielami przemysłu będzie dr Andrzej Wolan
Data: 20.09.2023
Czas:  16:30-18:00.
Miejsce: Biblioteka Wydziału Chemii

Na panel zaprosiliśmy gości, którzy pomogą odpowiedzieć na pytania dotyczące różnorodnych ścieżek rozwoju zawodowego absolwentów studiów chemicznych i pokrewnych. Podczas spotkania wysłuchamy krótkich wystąpień dotyczących możliwości rozwoju kariery zawodowej zarówno powiązanej z nauka jaki i przemysłem. 

Do wspólnej dyskusji zaprosiliśmy:
 


Dariusz Markiewicz

Menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym specjalizujący się w doradztwie strategicznym i biznesowym oraz w zarządzaniu projektami dla globalnych firm przy użyciu metod klasycznych/kaskadowych jak i zwinnych/iteracyjnych.
Posiada różnorodne, międzynarodowe doświadczenie zdobyte w czasie realizacji projektów w Polsce, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Danii, Austrii. Dodatkowo wielokrotnie prowadził globalne projekty zdalne zarządzając międzynarodowymi zespołami rozproszonymi.
Zakres merytoryczny prowadzonych projektów: przygotowywanie strategii biznesowych, realizacja projektów kapitałowych (w tym budowa nowych instalacji produkcyjnych), wielkoskalowe transformacje oraz wdrożenia IT i nowych technologii, badania i rozwój, optymalizacja procesów biznesowych, zarządzanie zmianą i komunikacja, pozyskiwanie finansowania np. poprzesz wprowadzanie firm na giełdę papierów wartościowych, fuzje i przejęcia, integracja po przejęciach właścicielskich, obniżanie kosztów i reorganizacja HR.

 


Michał Chabowski

Partner Zarządzający w Rubicon Partners (https://rubiconpartners.pl/en/), członek Zarządu i partner Rubicon Partners (fundusz VC typu Venture Builder oraz butik doradczy M&A). Od 2013 roku związany z Rubicon Partners gdzie zajmuje się realizacją inwestycji venture capital w modelu venture building („inwestuj i buduj”). Aktywnie zaangażowany w rozwój spółek portfelowych, w których odpowiada za weryfikację potencjału biznesowego i rynkowego, wsparcie rozwoju (doradztwo strategiczne i business development) oraz pozyskiwanie finansowania. Członek Rad Nadzorczych i dyrektor finansowy spółek portfelowych, uczestniczył w ponad 30 zrealizowanych projektach start-up’owych.
Przed zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi, odpowiadał w ramach Rubicon Partners za realizację ponad 10 transakcji doradczych z zakresu corporate finance  (IPO, M&A i pozyskiwania finansowania), na kwotę ponad 245 mln PLN.
Historyczne doświadczenie zawodowe zdobywał w funduszach Venture Capital (ocena i prowadzenie projektów inwestycyjnych) oraz firmach doradczych (ocena projektów inwestycyjnych i modelowanie finansowe). Absolwent Corporate Finance i Bankowości Inwestycyjnej, kierunek: Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 


Paweł Bochniarz

Prezes Zarządu VALUETECH SEED (http://www.valuetech.pl). Doświadczony przedsiębiorca, doradca, mentor i ekspert w zakresie komercjalizacji nowych technologii. Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych – Advanced Management Programme w IESE Business School. Doradca w zakresie tworzenia i rozwijania startupów. Przewodniczący MIT Enterprise Forum Poland i koordynator programu akceleracyjnego dla projektów technologicznych realizowanych przez tę organizację. Współzałożyciel Koalicji na rzecz Polskich Innowacji, a w przeszłości Dyrektor Doradztwa Innowacji w PwC.

 


Grzegorz Piechota

Dr hab. Grzegorz Piechota ukończył studnia doktoranckie na Wydziale Chemii UMK w 2016 roku. W 2022 uzyskał habilitację w zakresie upgradingu biogazu do biomentanu na Politechnice Karkowskiej. Od 2014 roku jest właścicielem Przedsiębiorstwa GPCHEM Laboratorium Badania i Analizy Biogazu oraz Inkubatora Realizacji Technologicznego, które jest jednym z największych Serwisów Laboratoryjnych-Technicznych w Polsce oznaczających parametry technologiczno-analityczne biogazu na potrzeby pracy jednostek CHP,  od 2021 roku jest Prezesem Spółki Technologicznej GPCHEM ECO-SUPPLIER Sp. z o.o. Ponadto pełni Funkcje Wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Green Gas for Climate. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach z listy filadelfijskiej. Aktywnie i praktycznie łączy naukę z biznesem.

 


Szymon Poliński

Prezes Zarządu Fabryki Cukierniczej Kopernik S.A. Od 13 lat w branży spożywczej.
Doktorant Wydziału Chemii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

 


ZAGRAJMY W TO! CZYLI SPOTKANIE PRZY PLANSZÓWKACH
Data: 21.09.2023
Czas:  12:00-20:00.
Miejsce: Ośrodek Aktywności Studenckiej Kotłownia, ul. Słowackiego 5/7

Zapraszamy go wspólnej gry w planszówki. Gier będzie do wyboru do koloru, a spotkanie poprowadzi dla nas Klub Fantastyki „Cerber” z Inowrocławia.

Cerber
Jesteśmy grupą miłośników fantastyki działającą we współpracy z Klubem 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. Organizujemy regularne sobotnie spotkania z zakresu fantastyki i szeroko rozumianej popkultury.

Masz ochotę spróbować zagrać w planszówkę? Żaden problem. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy też doświadczony, jako członkowie Klubu Fantastyki „Cerber” z Inowrocławia umilimy Ci spędzenie wolnego czasu. Posiadamy różnorodne pozycje wydawnicze w naszej planszowej bibliotece, dzięki czemu bez problemu znajdziesz coś dla siebie!

 

 

Kotłownia
Ośrodek Aktywności Studenckiej Kotłownia jest częścią Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”. To przede wszystkim przestrzeń integracyjna do wspólnego spędzania czasu dla studentek i studentów. Jest to miejsce, w którym można uczyć się, tworzyć projekty i relaksować się przy planszówkach czy piłkarzykach. Ośrodek służy aktywizacji studentów i całej społeczności akademickiej (fot. Andrzej Romański).